Aligator nad rzeką Yacuma

Rurrenabaque

Droga Yungas zwana Drogą Śmierci

Droga Yungas zwana Drogą Śmierci

Miasto Rurrenabaque położone na boliwijskich nizinach stało się popularną atrakcją turystyczną w ciągu ostatnich kilku lat. Istnieje kilka niełatwych opcji dostania się do Rurre z La Paz. Jedna to około dwudziestogodzinna podróż autobusem lub samochodem, druga to czterdziestominutowy lot samolotem a jeszcze inna to całkiem popularny zjazd tak zwaną „drogą śmierci” na rowerach górskich. Yungas Road jest przez wielu uznawana za najniebezpieczniejszą drogę na świecie, ze względu na wąski pas ruchu, grząski teren, a przede wszystkim położenie nad kilkusetmetrową przepaścią. Wzdłuż drogi można zauważyć szczątki pojazdów, które spadły w dół i krzyże upamiętniające tych którzy zginęli.

Pampas Tour

Aligator nad rzeką Yacuma

Aligator nad rzeką Yacuma

Rzeka Yacuma położona jest około trzech godzin jazdy samochodem z Rurrenabaque. Otaczające ją tereny tropikalnych lasów i mokradeł zamieszkane są przez różne gatunki ssaków, ptaków i wszelkiego rodzaju innych stworzeń. Wyprawy organizowane przez touroperatorów w Rurrenabaque i sprzedawane przez liczne biura podróży w miasteczku oferują wyśmienitą okazję do obserwacji dzikiej przyrody. Niewiele jest miejsc na świecie, gdzie można z tak niewielkiej odległości obserwować dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Główną częścią wyprawy jest spływ rzeką Yacuma, która ma szerokość od kilkunastu do kilkudziesięciu metrów i dzięki temu z łatwością można obserwować zwierzęta takie jak aligatory, kapibary, żółwie, małpy zamieszkujące brzegi rzeki. W tej samej rzece żyją różowe delfiny rzeczne a w pobliskich bagnach pełzają anakondy.

Łowienie piranii

Łowienie piranii

Jednym z ciekawszych punktów imprezy jest łowienie piranii. Nie znam się na wędkarstwie ale są to chyba najszybsze ze wszystkich ryb. Można zarzucić żyłkę z przynętą i próbować szybko wyciągnąć rybę z wody bo pojawiają się natychmiast, ale sprytne piranie są w stanie zjeść całą przynętę zanim zdoła się ją wyciągnąć nad powierzchnię wody. Nie jest łatwo ale po kilku próbach na pewno da się coś złapać.

Jungle Tour

Okolice Rurrenabaque w Boliwii

Okolice Rurrenabaque w Boliwii

Kolejną popularną imprezą jest organizowana w Rurre jest Jungle Tour. Tak zwana dżungla w okolicach Rurrenabaque to dokładnie wilgotny last tropikalny podnóży Andów gęsto porośnięty drzewami, paprociami i wszelkiego rodzaju pnączami. Las zamieszkały jest przez wiele gatunków zwierząt ale tu ich obserwacja już nie jest taka łatwa jak przy rzece Yacuma.

<< Poprzedni WpisNastępny Wpis >>