Podróż po dolinie krzemowej – Apple

Główna siedziba korporacji Apple mieści się w niewielkim mieście Cupertino położonym w Dolinie Krzemowej. Steve Jobs, Steve Wozniak i Ronald Wayne założyli spółkę dnia 1go Kwietnia 1976 r. Pierwszym produktem był komputer osobisty “Apple I” ręcznie zbudowany przez Steve’a Wozniaka. W przeciągu ponad trzydziestu lat historii Apple Inc. stało sie nie tylko liderem w produkcji komputerów, oprogramowania i elektroniki użytkowej, ale też jedną z najbardziej rozpoznawanych marek na świecie. To Apple Inc. pod kierownictwem nieżyjącego już Steve’a Jobsa wprowadziło na rynek tak przełomowe produkty, jak odtwarzacz muzyki iPad, smartfon iPhone czy tablet iPad.

W chwili obecnej Apple jest największą spółką akcyjną na świecie pod względem kapitalizacji. Jednocześnie Apple to według ekspertów najbardziej wartościowa marka, która po raz pierwszy w roku 2013 zdeklasowała wieloletniego lidera markę Coca-Cola. Zadziwiającym zjawiskiem jest stworzenie pewnego rodzaju kultu wobec tej marki, bo ciężko znaleźć przykład innej firmy, która sprawia, że jej wierni użytkownicy przed wypuszczeniem nowego produktu na rynek czekają w długich kolejkach czasami przez kilka dni dla przywileju bycia pierwszymi użytkownikami najnowszego produktu. W Cupertino znajdują się jedynie budynki biurowe korporacji a produkcja elektroniki znajduje się po drugiej stronie Oceanu Spokojnego w Chinach.

Dla zainteresowanych marką jedynym miejscem otwartym dla osób z zewnątrz jest sklep firmowy Apple sprzedający gadżety powiązane z marką Apple jak koszulki z logo, czapki i pamiątki niedostępne w żadnym innym sklepie Apple na całym świecie. Sklep znajduje się przy wjeździe na Infinite Loop i jest otwarty od poniedziałku do piątku od 10.00 do 17.30.

Znak przy wjeździe do siedziby Apple w Cupertino

Znak przy wjeździe do siedziby Apple w Cupertino

<< Poprzedni WpisNastępny Wpis >>