Północny Zachód Argentyny

Otwarte przestrzenie Argentyny

Północny Zachód Argentyny

Północny Zachód Argentyny

Argentyna to kraj ogromnych przestrzeni. Odległość z miasta La Quiaca na granicy z Boliwią do miasta Ushuaia na Ziemi Ognistej to w linii prostej 3640 kilometrów. Podróżując w kierunku wschód – zachód z Buenos Aires do Mendozy u podnóży Andów jest do pokonania około 1000 km.

To w Argentynie odbyłem najdłuższą podróż autobusową do tej pory – 27 godzin z Buenos Aires do La Quiaca, miasta położonego przy granicy z Boliwią. Argentyna ma niemalże powierzchnię Indii a ilość ludności troszkę większą niż Polska.

Otwarte przestrzenie i pustkowia, tego na pewno nie brakuje w Argentynie. Można jechać przez kilka godzin widząc dokładnie ten sam krajobraz. W przeciwieństwie do monotonii niektórych miejsc kraj ten posiada dużą różnorodność krajobrazową i geograficzną, od podbiegunowych terenów Ziemii Ognistej poprzez góry ciągnące się wzdłuż granicy z Chile do tropikalnych lasów północno-wschodniej części kraju.

Argentyńczycy są bardzo dumni ze swojego kraju i są pewni, że wielka Argentyna jest na pewno lepsza od swoich południowoamerykańskich sąsiadów pod każdym względem. Jeśli miejscowi zapytają przyjezdnego o to, który kraj ma najładniejsze krajobrazy i najlepszą drużynę piłki nożnej nie wypada twierdzić, że nie Argentyna.

<< Poprzedni WpisNastępny Wpis >>