Miasto Barstow w Kalifornii

Droga 66 w Barstow

Miasto Barstow w Kalifornii

Miasto Barstow w Kalifornii

Wydaje się, że prawdziwa podróż przez Amerykę nie zaczyna się gdzieś w centrum wielkich miast, nie na lotnisku, ale w miejscu, gdzie wjeżdża się na bezkresną przestrzeń i jedzie drogą ciągnącą się aż po horyzont. Dla wielu Route 66 to droga, która jest utożsamieniem marzeń i dążeń wielu myślących o podróży przez Amerykę.

Wojciech Orliński w swojej książce “Ameryka nie istnieje” dowodzi, że wiele miejsc w Stanach Zjednoczonych jest mitem, który tak na prawdę nie ma związku z rzeczywistością. Tak jest z drogą 66, bo trasa ta w dniu dzisiejszym nie istnieje, jest to droga historyczna, której poszczególne odcinki zachowały się gdzieniegdzie na terenie każdego stanu od Illinois do Kalifornii. Nowe drogi wybudowane w XX wieku spowodowały, że dawna trasa wyszła z użytku.

Legenda nie umarła i mieszkańcy miasteczka leżącego na starej trasie 66 w pełni zdają sobie sprawę, że Route 66 to nie tylko droga, ale legenda przyciągająca turystów z całego świata. Dlatego Barstow, miasteczko leżące na terenie pustyni Mojave, przez które przebiega droga 66 na każdym kroku przypomina przyjezdnym, że jest częścią legendy. Główna ulica jest starannie oznakowana jako “Historic Route 66”, jest pizzeria “Route 66 Pizza Palace”, muzeum o nazwie Barstow Route 66 “Mother Road” Museum i większość moteli, których jest bardzo dużo jak na tak małe miasto ma w swojej nazwie “Route 66”. Choć samo miasto Barstow nie oferuje wiele poza swoim położeniem to otaczające je okolice i trasy są jednymi z najbardziej malowniczych w USA. To w tamtych okolicach autostrady ciągną się po horyzont na pustyni jak w prawdziwym amerykańskim filmie drogi.

Znaki Drogi 66

Znaki Drogi 66

Zachodzące Słońce nad Barstow

Zachodzące Słońce nad Barstow

<< Poprzedni WpisNastępny Wpis >>