Restauracja

Calico – miasteczko z epoki Dzikiego Zachodu

Calico to miasteczko z epoki, kiedy na amerykańskim Dzikim Zachodzie sprawiedliwość wymierzały sześciostrzałowe rewolwery i kiedy nieodkryte połacie Ameryki stały otworem dla emigrantów z wszelkich zakątków świata. Za sprawą wywindowanych cen surowców fortuny rodziły się tak szybko, jak znikały. Srebro królowało, a okręg górniczy Calico za sprawą tego metalu stał się jednym z najbogatszych w Kalifornii.

Miasto zostało założone w Marcu 1881 roku i u szczytu swojego rozwoju zamieszkane było przez 3500 osób. Wraz ze wzrostem ludności powstawały wszelkie udogodnienia tamtych czasów – saloony, umożliwiające wydanie pieniędzy zarobionych z wydobycia srebra, jak również sklepy, restauracje, hotele i domy publiczne. Niestety, kiedy cena uncji srebra spadła z 1.31$ do 0.63$ miejsce to opustoszało.

W latach pięćdziesiątych XX wieku Amerykański przedsiębiorca Walter Knott kupił Calico, po czym przywrócił większośc budynków do stanu z drugiej polowy XIX wieku. W chwili obecnej Calico to bardzo popularna atrakcja turystyczna położona w pobliżu ruchliwej autostrady międzystanowej numer 15 mniej więcej w połowie drogi między Los Angeles a Las Vegas. Dawne budynki zostały zachowane w dobrym stanie a na głównej ulicy można obejrzeć scenę pojedynku rewolwerowców. Popularność Calico sprawiła, że atmosfera tego miejsca, gdzie niemal co drugi budynek mieści sklep z pamiątkami odbiega bardzo od oryginału. Mimo to Calico na prawdę warte jest odwiedzenia, bo trudno byłoby znaleźć drugie tak dobrze zachowane miejsce przypominające czasy pionierów.

Restauracja

Restauracja

Główna ulica w Calico

Główna ulica w Calico

Biuro szeryfa

Biuro szeryfa

Straż pożarna

Straż pożarna

Szkoła

Szkoła

Wejście do saloonu

Wejście do saloonu

<< Poprzedni WpisNastępny Wpis >>