Centrum Buenos Aires

Buenos Aires

Centrum Buenos Aires

Centrum Buenos Aires

Buenos Aires to prawdopodobnie najmniej południowoamerykańskie a najbardziej europejskie miasto na kontynencie. Z jednej strony moloch, gdzie zamieszkuje niemal połowa mieszkańców Argentyny, z drugiej strony centrum kulturalne kontynentu i perełka architektoniczna. I oczywiście typowo argentyńskie skojarzenia – muzyka i taniec tango, najlepszy stek na świecie, piłka nożna.

Tango rozbrzmiewa na zatłoczonych ulicach centrum i na uliczkach portowego Caminito, stek jest wyśmienity, a zamieszki na ulicach wybuchły już w momencie rozpoczęcia sprzedaży biletów na mecz z Brazylią. Stolica Argentyny to jedno z największych miast świata, ilość mieszkańców całej aglomeracji to około 12 milionów czyli ponad jedna czwarta ludności Argentyny.

Wszystkie największe instytycje i przedsiębiorstwa kraju są położone właśnie w Buenos Aires. Miasto jest niemal zawsze bazą wypadową dla zagranicznych turystów odwiedzających najdalsze zakątki kraju. Autobusy wyruszające z dworca Retiro jeżdżą w miejsca tak odległe jak Puerto Iguazu na północy, Rio Gallegos na południu i Mendoza na zachodzie. Jak przystało na światową metropolię miasto szczyci się wyśmienitym wyborem restauracji, barów, klubów, miejsc koncertowych, galerii sztuki, muzeów i centrów handlowych. Ze względu na wielkość całego Buenos Aires zwiedzając to miasto można skupić sie na poszczególnych dzielnicach i tak można spędzić czas w Centrum dla zakupów, w La Boca dla zwiedzania kolorowych budynków Caminito albo w San Telmo dla historii.

Widok z samolotu na Buenos Aires

Widok z samolotu na Buenos Aires

Argentyński Kongres Narodowy

Argentyński Kongres Narodowy

Wnętrze Katedry Metropolitalnej w Buenos Aires

Wnętrze Katedry Metropolitalnej w Buenos Aires

Obelisk nocą

Obelisk nocą

<< Poprzedni WpisNastępny Wpis >>